Pergame A Travers Les Ages

Pergame A Travers Les Ages

10 ₺


Yazar : Muhsin Yenim

John Turtle Wood'un Anıları EFES KAZILARI

John Turtle Wood'un Anıları EFES KAZILARI

30 ₺


I. Bolum - Gorsel betimlerin siralanmasi Onsoz Efes in Kurulusunun Kisa Oykusu John Turtle Wood dan Once Efes te Arastirma Yapanlar John Turtle Wood un Efes Kazilari Uzerine John Turtle Wood un Yanilgilari ve Sakincali Uygulamalari II. Bolum - John TurtleWood un Anilari - Adanis (Ithaf) ve SunusAciklama III. Bolum - Efes Antik Kenti VI. Bolum - Efes Kazilari V. Bolum - Artemis Tapinagi nin Araystirilmasi VI. Bolum - Buyuk Tiyatrodaki Kazilar VII. Bolum - Stadyum ve Oteki Yapilar VIII. Bolum - Tapinaga Giden Yolun Bulunusu IX. Bolum - 1869-1870 Kazi Donemindeki Calismalar X. Bolum - 1870-1871 Kazi Donemi Bulgulari XI. Bolum - 1871-1872 Kazi Donemi XII. Bolum - 1872-73 Kazi Donemi Calismalari, Tapinak Bolgesindeki Bulgular XIII. Bolum - 1873-1874 Kazi Donemi XIV. Bolum - 1 Ocak 1874 ten, Islerin Birakildigi 25 Mart 1874 Gunune Kadar Kazilar XV. Bolum - Ekler - Yazitlar XVI. Bolum - John turtleWood dan Sonra Efes te Arastirma YapanlarEfes in Bugunku Durumu 

Yazar :  John Turtle Wood

Anadolu'da İlkler

Anadolu'da İlkler

10 ₺


Bu kitap, Turist Rehberleri Birliğ'nin alt kuruluşlarından biri olan İstanbul Rehberler Odası'nın üyesi aynı zamanda İstanbul Teknik ve Marmara Üniversitelerinin Sanat Tarihi öğretim görevlisi sayın Sezai Gülşen'in ders ve özgün seminer notlarında yararlanılarak bu kitap hazırlanmıştır.

Yazar : Sezai Gülşen'in ders notlarından - Yayına Hazırlayan : T. Ahmet Şensılay

Step by Step İzmir And Environs

Step by Step İzmir And Environs

28 ₺


Adım Adım İzmir, İzmir ilinin gezi rehberidir. 
İlk bölümünde İzmir kent merkezini bölge bölge ve sınıflandırmalarla ele alan kitabın ikinci bölümünde Kuzeyde Bergama ve Dikili'den başlayıp Güneyde Miletos ve Didyma'ya kadar uzanan bölgedeki hemen tüm ören yerleri ile görülmesi / gezilmesi gereken yerler çok sayıda fotoğraf ve bazı bölümlerde planlarla da anlatılmaktadır. Her bölümde ayrıca İngilizce bir özet de bulunmaktadır.

Yazar: Yaşar Ürük

Beyaz Üşüme

Beyaz Üşüme

14 ₺


Her kadın aşkla tutkuyla sevilmek ister. 
Aşksız, aldatılmış kadın, yaşama tutunabilir mi? 
Okuyan, düşünen, üreten kadın erkek egemen toplumda neler yaşar? 
Her evlilik bir gün bitebilir mi? 
Saime Bircan aşkı, cinselliği, kadınsı beklentileri ve düş kırıklıklarını sorguluyor. 
BEYAZ ÜŞÜME okuru yeni ufuklara taşıyacak, yer yer içimizi acıtacak bir roman.

Yazar: Saime Bircan

Bir Dil Bahçesi'nde Düşünmenin Çok Renkli Güzelliği

Bir Dil Bahçesi'nde Düşünmenin Çok Renkli Güzelliği

12 ₺


Bir "dil bahçesi"ne girdim; düşünmenin çok renkli güzelliği’yle tanıştım...
Sözünü ettiğim tanışıklığa kadar bu zenginliğin ne olduğunu bilmeden sevmiştim ben bu dili. Belki de sonradan keşfedeceğim güzellikleri duyumsayarak yol almıştım. Ama bir zaman oldu ki, "düşünmenin büyüleyici güzelliğini" tattım ve buradan saçılan başka güzellikler tanıdım!
Bu "dil bahçesi"nin içinde, düşünmenin çok renkli güzelliği”yle yüz yüze gelebileceğimiz durumları en iyi yansıtan alan hiç kuşkusuz ‘edebiyat’...
Bir dili gereksinimlerimiz için öğrenmek sıradan, olağan bir şey. Ama dili yaşamak farklı bir şey! Bu duyguyu dil yanlışları olan bir kimse bile alabilir. Dili yaşamak ve dili yaşamanın keyfini almak!... Bunu anlatmaya benim gücüm yetmez! Ama bu güzel duygunun nasıl yaşanacağını tek cümlede özetleyebilirim:
"Dil bahçesi’nin içine girip ‘düşünmenin çok renkli güzelliği’ içinde yoğrulmak!..."

Yazar: Gülümser Sarayköylü

İşaret Çubuğu

İşaret Çubuğu

15 ₺


Tur esnasında,grubu bir araya toplayabilmek için veya gruptan kaybolanların bizleri rahat bulabilmeleri için bir çoğumuz çeşitli materyallerle grubu yönlendirmeye çalışıyoruz. 

Taşınması daha kolay olan  bayrak çubuğunun bir çok meslektaşımızın işini kolaylaştırmaktadır.

Kapalı halde,23 cm 
Açık halde, 1,20 cm

USB Çakmak Girişi

USB Çakmak Girişi

5 ₺


USB Çakmak Girişi

İsimlik

İsimlik

5 ₺


İsimlik

Kupa

Kupa

10 ₺


Kupa

Bagaj İsimliği

Bagaj İsimliği

5 ₺


Bagaj isimliği