TUREB 2019 Dogu Anadolu Uygulama Gezisi

Sevgili Meslektaslarimiz;

TUREB Dogu Anadolu Bölgesi Uygulama Gezisi detaylari asagidaki gibidir:

 

Dogu Anadolu Uygulama Gezisi

Türkiye Turist Rehberleri Birligi tarafindan üniversitelerin turist/turizm rehberligi bölümü ögrencileri ya da rehberlik bölümünden mezun olacak rehber adaylari ile ruhsatnamelerine bölge ekletmek isteyen rehberlerimiz için planlanan zorunlu egitim gezilerinin “Dogu Anadolu Bölgesi” ile ilgili kismi asagidaki tabloda belirtilen bölge ve tarihlerde yetkilendirilmis SETUR Seyahat Acentesi tarafindan yapilacaktir.

  • Tek kisilik oda sayisi sinirli sayida oldugundan bu yönde talep varsa basvuru dilekçelerinde kesinlikle belirtilmelidir.
  • Uygulama gezisi hakkindaki tüm sorular ve basvurular için Setur Seyahat Acentesinin 444 0 738 numarali çagri merkezinin Kültür Turlari ( 3 tuslanarak) Tur Satis Ekibi ile görüsülecektir.
  • Basvuru Baslangiç Tarihi: 02.07.2019
  • Son Basvuru Tarihi          : 29.07.2019

Rehberlerimizin Basvurusu Için:

 Rehberlerimiz, acentenin 444 0 738 numarali çagri merkezinin Kültür Turlari ( 3 tuslanarak) Tur Satis ekibine baglanarak kayit ve ödeme islemlerini yaptiracak ve acente satis temsilcisinin e-posta yoluyla gönderecegi “Basvuru Formu/Dilekçesi” ile beraber kayit islemlerini tamamlayacaktir.

NOT: Turist Rehberligi Meslek Yönetmeligi’nin 17. maddesinin 1. fikrasindaki ; “Bölgesel turist rehberleri, gerekli kosullari yerine getirerek ruhsatnamelerine yeni bölge veya bölgeler ekletebilir. Ancak, yeni bir bölge ekletmek için ruhsatnamesinde yazili olan bölgede en az iki yil eylemli turist rehberligi yapmis olmak, uygulama gezisine katilmis olmak ve gezi sonunda Birlik tarafindan yapilacak olan yazili sinavda basarili olmak gerekmektedir.” hükmü uyarinca bölge ekletmek isteyen rehberlerimiz geziye katilabilir ancak ruhsatnamesinde yazili bölgede iki yil eylemli olduktan sonra yeni bölgeyi ruhsatnamelerine ekletebilir. (Bu madde sadece Bakanlik Kurslari veya TUREB sertifika programlari ile bölgesel ruhsatname alan rehberler için geçerlidir.)

Rehberlik Bölümü Ögrencileri veya Mezunlarinin Basvurusu Için:

Bölüm ögrencileri veya mezunlarinin, acentenin 444 0 738 numarali çagri merkezinin Kültür Turlari ( 3 tuslanarak) Tur Satis ekibine baglanarak kayit ve ödeme islemlerini yaptirmasi gerekmektedir.

- Nüfus cüzdani fotokopisi,

- Son 6 ayda çekilmis 2 adet vesikalik fotograf,

- Ögrenci belgesi/diploma örnegi

ile birlikte sahsen basvurmasi veya kargo yoluyla SETUR SERVIS TURISTIK A.S. SEYAHAT ACENTESININ SARAY MAHALLESI SITE YOLU CADDESI NO:4/1 ÜMRANIYE ISTANBUL adresine göndermesi gerekmektedir. Karsi ödemeli kargolar ve belirtilen adrese gönderilmeyen basvurular kabul edilmeyecektir.

ÖDEMELER IÇIN:

  • Ödemeler EFT/ Havale veya Kredi Karti ile gerçeklestirilebilmektedir.

     Kredi Kartlarina taksit imkanlari asagidaki gibidir:

  • Yapi ve Kredi Bankasi kartlarina 12 taksit, Garanti Bonus 8 taksit, diger tüm kartlara 6 taksit uygulanmaktadir. Taksitler vade farksiz olarak uygulanmaktadir.AMEX karta %3,5, diger yabanci kartlara % 2,5 komisyon uygulanmaktadir. 

                       BASVURU ÜCRETININ IADE EDILEMEYECEGI DURUMLAR:

  • Turist Rehberligi Meslek Yönetmeligi’nin 14. maddesinin 7. fikrasindaki, “Üniversitelerin turist/turizm rehberligi bölümü ögrencileri için öngörülen kredi sayisinin en az yüzde ellisini, yüksek lisans programlari ögrencilerinin ise ders asamasini tamamlamis olmalari kosuluyla mezun olmadan da Birlik tarafindan yapilacak uygulama gezilerine katilabilirler.” hükmü uyarinca basvuru yeterligi olmadigi halde kayit yaptiranlarin basvurulari geçersiz sayilacak ve ücret iadesi yapilamayacaktir.
  • Eksik belgeli basvurular dikkate alinmayacaktir. Sorumluluk basvuru sahibine aittir ve ücret iadesi yapilamayacaktir.

     

Bölge

Tarih

Gezi Süresi

Çift kisilik odada kisi basi Yarim P.

Tek kisilik     oda Yarim P.

1

Bölge

Dogu Anadolu Bölgesi

19 Agustos  2019

26 Agustos 2019

 

8 Gün

 

2.050 TL

 

2.650 TL

  

 ÖNEMLI NOT: Kayitli kisi sayisi 42’nin altinda kalirsa, talep yetersizligi nedeniyle Birligimiz tarafindan gezi gerçeklestirilemeyecektir.

NOT: Talep basvurularinin her bir grup için en az 42 kisi olmasi durumunda programlar gerçeklestirilecek olup yeterli sayiya ulasilamayan hallerde basvuru sahiplerine yatirdiklari ücretler iade edilecektir. Belgelerin ve  ödemenin acenteye ulasmasindan sonra katilimci listeye kayit edilecektir. Bildirilen sartlara uygun basvurularini tamamlamayan adaylar liste disinda birakilacaktir.